≫

Promašen penal, deset igrača na terenu, ali Atalanta je srušila Lacio za polufinale Kupa Italije

Tim iz Bergama imao je igrača manje skoro 36 minuta, ali je uspeo da trijumfuje

• 1
Gian Piero Gasperini, Đanpjero Gasperini Foto: Tanjug/AP

Atalanta je uspela da se plasira u polufinale Kupa Italije pobedom nad Laciom 3:2 na svom terenu.

Domaći su poveli golom Đimšitija i to već u sedmom minutu, ali je Murići glavom izjednačuje na 1:1 u 17. minutu.

Vodila se velika borba i Lacio je došao do vođstva 2:1 u 34. minutu, ali to nije dugo trajalo jer Malinovski donosi poravnanje u 37.

Ipak na poluvreme se odlazi sa 2:2, Muriel asistira Malinovskom za gol u 37. minutu.

U nastavku igre veliki hendikep za Atalantu jer već posle desetak minuta Palomino dobija direktan crveni posle neopreznog starta kao poslednji igrač odbrane. Tim iz Bergama je sa igračem manje od 54. minuta.

Ipak to nije sprečilo Atalantu da igra svoj fudbal, Mirančuk donosi još jedan preokret na utakmici. Atalanta vodi sa 3:2, igrao u 58. minutu. Deset minuta kasnije i penal za domaće, ali Duvan Zapata promašuje i propušta priliku da overi plasman.

Lacio je napadao i pokušavao da izjednači, ali je Atalanta izdržala i plasirala se u polufinale gde će igrati sa pobednikom meča Napoli - Specija.