Sevilja ubedljivo do polufinala Kupa kralja, De Jong srušio Valensiju

Dvostruki strelac je bio De Jong

• 0
Inter, Sevilja Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja, nakon što su na svom terenu pobedili Valensiju sa 3:0.

Najzaslužniji za trijumf aktuelnog osvajača Lige Evrope bio je holandski napadač Luk De Jong, dvostruki strelac na meču, dok je jedan gol dao Ivan Rakitić.

Žreb za četvrtfinalne parove je 29. januara, a mečevi su na programu 3. februara.

De Jong je najpre u 20. minutu doveo domaćina u vođstvo posle kornera koji je izveo levi bek Markos Akunja.

Holanđanin je bio je najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu.

Samo 13 minuta kasnije isti fudbaler je iskoristio povratnu loptu Susa i ovaj put nogom smestio loptu u mrežu.

Meč je praktično bio rešen u 38. minutu golom Ivana Rakitića posle izuzetnog loba.