Bikovi na skandinavsko-korejski pogon pregazili Volfsburg u Kupu Nemačke

Lajpcig opravdao ulogu favorita trijumfom od 2:0

• 0

Posle Borusije iz Dortmunda, i RB Lajpcig i Holštajn Kil su obezbedili karte za polufinale DFB pokala, nakon večerašnjih okršaja četvrtfinala.

Ostalo je samo još da Regenzburg i Verder odigraju svoj duel koji je odložen u utorak zbog korona virusa, ali je jasno da ćemo u završnici gledati sigurno dva bundesligaša.

U velikom derbiju ove faze kupa Lajpcig je na svojoj Red Bul Areni savladao Volfsburg sa 2:0 i to golovima u drugom poluvremenu.

Vodeći pogodak za "Bikove" postigao je tamnoputi Danac Jusuf Poulsen posle sjajne kontre u 63. minutu, da bi tačku na pobedu domaćina stavio korejac Hvag He Čan u 88.

Oba puta sjajno je po krilu protutnjao Norvežanin Serlot i omogućio im pogotke.

Volfsburg je u prvom poluvremenu mogao do prednosti, ali je najbolji strelac Vut Veghorst promašio penal u 26. minutu.

U drugom meču današnjeg programa drugoligaš Kil je kao gost savladao četvrtoligaša Rot Vajs Esen sa 3:0.