≫

Košmarno veče za Marka Dmitrovića: Srpski golman promašio penal i gurnuo Eibar u zonu ispadanja

Kadiz slavi vrednu pobedu zhvaljujući golu Negreda i kiksu Srbina

• 3

Srpski golman Marko Dmitrović vratio se u prvi tim Eibara posle jednog meča pauze, ali je upropastio svoju ekipu na gostovanju u Kadizu gde je poromašio jedanaesterac i kumovao porazu.

Domaćin je trijumfovao sa 1:0 pogotkom Alvara Negreda u 40. minutu, a nekadašnji golman Crvene zvezde propustio je najstrožu kaznu u 57. minutu.

Sjajno mu je čuvar mreže Kadiza Ledezma pričitao udarac, pa je Dmitrović zabeležio i prvi promašaj, nakon što je pre nekoliko nedelja pogodio sa 11 metara protiv Atletika iz Madrida.

Eibaru je u prvom poluvremenu poništen vodeći gol u 15. minutu zbog igranja rukom.

Srpski internacionalac Filip Malbašić presedeo je na klupi za rezerve Kadiza kompletnu utakmicu, a domaćin se ovom pobedom nad direktnim duelom odlepio ka sredini tabele sa 28 bodova.

Eibar ima 22, samo dva više od poslednjeplairane Ueske, a nije pobedio u ligi još od 3. januara.