Neroazuri u svakom kolu sve bliži novom Skudetu

• 0
Italy Soccer Serie A

Kako odmiče Serija A tako je i Inter sve bliži toliko čekanom Skudetu i prekidu gotovo decenijske dominacije Juventusa.

Ekipa Antonija Kontea upisala je petu uzastopnu pobedu i to protiv Atalante od 1:0 na praznoj "Đuzepe Meaci".

Jedini pogodak na meču postigao je defanzivac Milan Škrinjar posle kornera i gužve u šesnaestercu u 54. minutu.

Nije Inter dominirao na ovom meču, štaviše Atalanta je bila bolja, ali nije iskoristila šanse da pomrsi račune Neroazurima. Jednu od najboljih prilika na meču imao je Hrvat Mario Pašalić u 85. ali je šutirao pored stative.

Pre njega je i Kolumbijac Duvan Zapata propustio dve dobre prilike (po jednu u svakom poluvremenu) pa je Inter upisao novu pobedu posle kojeg ima šest bodova prednosti u odnosu na Milan i 10 u odnosu na Juventus (uz meč više).

Srpski internacionalac Aleksandar Kolarov presedeo je čitavu utakmicu na klupi za rezerve Intera.