≫

Bajern obesmislio Bundesligu: Ostali sa igračem manje, pa dali 3 gola za 5 minuta, Leva na koti 35!

Sjajni Erling Haland doneo bod Borusiji u 90. minutu...

• 1
FK Bajern Minhen Foto: AP/Tanjug

Ako gledamo partiju koju su pružili protiv Štutgarta samo u prvih pola sata ove subote, stiče se utisak da je Bajernu sasvim svejedno da li igra sa 10 ili 11 igrača!

Jer, isključenje Entonija Dejvisa u 12. minutu se nije osetilo u igri aktuelnog šampiona koji je u nastavku dao čak tri gola za pet minuta.

Već u 18. Levandosvki je iskoristio asistenciju Gnabrija koji je i sam u 22. bio strelac. Zatim je minut kasnije Poljak postigao još jedan gol na dodavanje Milera, što znači da je Nemac ponovo pobegao Filipu Kostiću za dve asistencije, a vredi pomenuti da je Leva i u 39. postavio svoj het-trik.

Tačku na trijumf stavio je opet Levanodvski u 39. minutu čime je kompletirao het-trik i neverovatnu brojku od 35 pogodaka u Bundesligi ove sezone.

Ovom pobedom Bajern je vratio četiri boda prednosti u odnosu na Lajpcig uoči velikog derbija koji će odigrati na istoku Nemačke kroz dve nedelje kada bi nemačko prvenstvo moglo da bude rešeno.

Ajntraht i Volfzburg su upisali vredne trijumfe u borbi za Ligu šampiona, dok je Borusija iz Dortmunda nastavila da kiksira i zaostaje u trci za plasman u elitno takmičenje.

Filip Kostić je golom i asistencijom trasirao pobedu Ajntrahtu nad Unionom iz Berlina od 5:2, dok je Volfzburg kao gost savladao Verder u Bremenu sa 2:1 i zadržao treće mesto na tabeli u sjajnoj sezoni koju imaju.

Borusija je "visila" u Kelnu do 90. minuta, ali joj je bod ipak doneo Erling Haland u poslednjem minutu lukavim pogotkom, drugim na meču za 2:2.