≫

Benzema proleteo kroz Vigo: Dva gola i asistencija francuskog majstora za pobedu Reala

Borbena Selta ipak nije mogla do iznenađenja...

• 0
Karim Benzema, FK FC Elche - Real Madrid Foto: Tanjug/AP

Real se trijumfalno vratio iz Viga gde je porazio Seltu u 28. kolu La Lige sa 3:1 posle velike borbe.

Nije bilo lako, klub iz Galicije se ispostavio kao tradicionalno neugodan protivnik, ali je Karim Benzema ponovo bio maestralan i najzaslužniji za trijumf ekipe Zinedina Zidana.

Dva gola u prvom poluvremenu (20') i (30') i asitencija u nadoknadi Marku Asensiju za konačnih 3:1 učinak su najboljeg fudbalera Madriđana na ovom meču.

Sve što su domaćini uradili bio je počasni pogodak koji je postigao Santi Mina u finišu prvog poluvremena u 41. minutu na pas Denisa Suareza.

Imali su igrači Selte u nastavku nekoliko šansi da stignu do izjednačenja, ali je Tibo Kurtoa u par navrata maestrlano intervenisao i sačuvao pobedu Madriđanima.

Pobedu posle koje su smanjili zaostak za Atletikom na samo tri boda na vrhu tabele pa titula još nije izgubljena.