Asistencija Đuričića za bod Sasuola, Sergej video strašne makazice na Olimpiku

Srbi su imali zapažene uloge ovog popodneva u Seriji A

• 0
Srbija, Republika Irska Foto: Nikola Tomić

Pored Dušana Vlahovića, čiji je pogodak bio dovoljan Fiorentini da osvoji bod na gostovanju u Đenovi (1:1), još nekoliko srpskih fudbalera blistalo je ovog popodneva u Seriji A.

Filip Đuričić bio je asistent u remiju Sasuola i Rome (2:2), a najbolji potez na meču izveo je u 57. minutu kada je posle kornera spustio loptu glavom Amedu Traoreu koji je pogodio mrežu Vučice.

Sergej Milinković Savić je odgirao 73 minuta u pobedi Lacija nad Specijom od 2:1.

Iako su Rimljani do pobede stigli teško i to sa dva igrača manje pošto su u nadoknadi isključeni Lacari i Korea, najlepši potez na meču bio je pogodak gostiju za 1:1 koji je dao Danijele Verde makazicama.

Atalanta je savladala Udineze sa 3:2 i izbila na treće mesto posle treće vezane pobede.

Napoli i Nikola Maksimović (odigrao ceo meč) trijumfom od 4:3 nad Krotoneom (Miloš Vulić igrao u drugom poluvremenu) preskočili su Juventus barem na nekoliko sati na četvrtom mestu.

Darko Lazović je odigrao ceo meč i zaradio žuti karton u trijumfu Verone protiv Kaljarija u gostima od 2:0.