Gorecka rešio šampionsku trku u Nemačkoj, Kostić asistencijom "zakucao" Ajntraht u Ligu šampiona

Bajern i bez Levandovskog siguran u Lajpcigu

• 0
Bundes liga, FK Bajern Minhen, Salke Foto: Tanjug/AP

Dve najbolje nemačke ekipe odigrale su na istoku zemlje derbi 27. kola Bundeslige, a posle 90 minuta velike borbe Bajern je zabeležio vredan trijumf od 1:0 protiv RB Lajpciga, kojim je povećao prednost na vrhu tabele na sedam bodova.

Jedini pogodak na meču postigao je Leon Gorecka u 38. minutu na sjajan pas Tomasa Milera kada je zakucao loptu u mrežu domaćina i tako približio rekordere šampione Nemačke devetoj vezanoj "salatari".

Bajern je još jednom demonstrirao klasu pošto je do petog vezanog trijumfa u Bundesligi stigao bez vodećeg strelca Roberta Levandovskog koji je povređen.

Lajpcig je imao nekoliko šansi da dođe makar do boda, ali je Maunel Nojer i u poznim godinama ponovo demonstrirao klasu i sačuvao trijumf Bavarcima.

Ranije danas Ajntraht i Volfzburg su se važnim pobedama udaljili od Dortmunda u borbi za Ligu šampiona, a tim iz Frankfurta slavio je na Vestfalenu sa 2:1 golom Andrea Silve kome je asistirao Filip Kostić u 87. minutu.