≫

Junajtedov preokret protiv Murinja, Kavani "ispravio" Pogbino glupiranje! Arsenal dao 3 komada

Francuz glumio mangupa pri rezultatu 1:1, ali je Urugvajac okrenuo rezultat nekoliko minuta kasnije

• 0
FK Mančester junajted Foto: AP/Tanjug

Pobedom protiv Totenhema u gostima rezultatom 3:1 (0:1), fudbaleri Mančester junajteda napravili su veliki korak u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona!

Đavoli sada imaju 63 boda, devet više od Čelsija koji je na 5. poziciji, a do kraja Premijer lige ostalo je još sedam kola. Da Junajted nije neočekivano izgubio od Šefilda na Old Trafordu (2:1) krajem januara, a posle toga primio i gol od Evertona u 96. minutu (3:3), sada bi možda pričali i o šansama za titulu.

Poveo je Totenhem golom Sona u 40. minutu, mada je Junajted prvi dao gol koji je poništen. Kavani je bio strelac u 35. minutu, ali je prethodno Mektomini rukom udario Sona po licu i VAR je poništio vođstvo Đavola.

Urugvajski napadač je bio centralna figura meča, jer je posle njegovog šuta u 57. minutu Fred natrčao na odbijenu loiptu i izjednačio na 1:1. Zatim je Kavani u 79. svojim 5. golom glavom u PL matirao Ljorisa na asistenciju Grinvuda, da bi omaleni krilni napadač i sam pogodio duboko u nadoknadi.

Kavani je na neki način spasio i Pogbu koji je u 66. minutu glumio mangupa, te je petom sa dva-tri metra hteo da ugura lopštu u mrežu. Usledila je tragikomična reakcija koja je izazvala bes navijača Junajteda na društvenim mrežama.

I Bruno Fernandeš je imao jedan sjajan šut pri rezultatu 1:1, da bi usledila još bolja odbrana Ljorisa, a Portugalac je svoje mesto na terenu u 90. minutu ustupio Nemanji Matiću.

Junajted sada zaostaje 11 bodova u odnosu na Siti i ima meč manje, dok će u četvrtak dočekati Granadu u revanš meču četvrtfinala LE. Podsetimo, prvi meč u Španiji dobili su sa 2:0.

Arsenal je u poslednjem meču dana savladao Šefild u gostima rezultatom 3:0! Dvostruki strelac bio je Aleksandr Lakazet, dok se u strelce upisao i Martineli.