Bivši superligaš je lider u Španiji: Benzema se raspucao, Real pregazio Kadiz

Ubedljiva partija ekipe Zinedina Zidana

• 0
Fudbal FK Real Madrid FK Barselona Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri madridskog Reala savladali su Kadiz na gostovanju u 31. kolu Primere sa 3:0 i popeli se na lidersko mesto tabele sa 70 bodova, koliko ima i drugoplasirani Atletiko, uz meč manje.

Kraljevski klub je sredinom prvog poluvremena za samo deset minuta postigao tri gola, od toga dva Karim Benzema, i već tada rešio sve dileme oko pobednika.

Francuski napadač je doveo Real u vođstvo u 30. minutu iz jedanaesterca, posle prekršaja nad Žuniorom Vinisijusom, a samo tri minuta kasnije Benzema se našao u ulozi asistenta i sjajno uposlio Alvara Odriozolu na drugoj stativi za povećanje prednosti gostiju.

Konačan rezultat postavljen je u 40, kada je Francuz krunisao maestralnu partiju i 21. pogotkom u La Ligi.

Madriđani u sledećem kolu dočekuju Betis 24. aprila, fok Kadiz istog dana gostuje Valjadolidu, a u taj duel ulazi sa 13. pozicije uz 36 boda.