≫

Roma "preživela" posle 0:1 i zicera Muriela, Atalanta propustila kolosalnu šansu za drugo mesto

Neverovatno je šta gosti nisu uspeli da iskoriste

• 0
luis muriel

Fudbaleri Rome i Atalante odigrali su nerešeno 1:1 na "Olimpiku" u 32. kolu serije A.

Ovaj rezultat ostavlja Milan na drugoj poziciji, a tim iz Bergama mesto iza, za šta su Đanperinijevi igrači sami krivi jer su od niza velikih šansi u Rimu uspeli da realiziju tek jednu.

Strelac vodećeg gola za goste bio je Malinovski u prvom poluvremenu, gosti su posle toga imali sijaset prilika da dotuku "Vučicu" i prestignu Milan na tabeli, međutim kao da su zaboravili da daju golove.

Najveću šansu propustio je Luis Muriel u 64. minutu. Našao se potpuno sam pred golom Rome na dodavanje sa desne strane, trebalo je samo da pogodi mrežu, ali je užasno gađao što je Atalantu na kraju skupo koštalo.

U nastavku, kola su krenula nizbrdo po Gasperinijevu "skvadru". Prvo je Gosens zaradio drugi žuti karton, a koji minut kasnije Brajan Kristante je poravnao rezultat koji je ostao na snazi do kraja meča.

Crveni karton u finišu meča dobio je i igrač Rome Ibanjez, zaradio je dva žuta u roku od samo nekoliko minuta.

Atalanta će do narednog kola deliti treće mesto sa Juventusom, bod iza Milana, a 12 iza lidera Intera.