≫

Mesi genije, pa ti si bog: Dva gola, majstorija iz slobodnjaka, Barsa je živa u trci za titulom!

Sjajan meč na "Mestalji" i pobeda Katalonaca 3:2 kao uvertira za meč sezone u narednom kolu, za pehar protiv Atletika

• 2
Fudbal, FK Valensija, FK Barselona

Barselona je ostala jak, možda i najjači kandidat za osvajanje titule u nikad luđoj šampionskoj trci u Španiji pošto je nakon preokreta savladala Valensiju kao gost rezultatom 3:1 (0:0).

Da li uopšte treba postaviti pitanje ko je bio heroj pobede Barse, ključni čovek i ko je "slepe miševe" vezao u čvor.

Taj neverovatni Lionel Mesi je sa dva gola rešio utakmicu i to posle promašenog penala na 1:0 za Valensiju, nakon kojeg se odmah iskupio, u nastavku akcije, i pogodio mrežu Silesena koji mu je malo pre toga pročitao šut sa kreča.

Nije se proslavio Mesi kod tog penala, bio je to mlak udarac, ali je zato u 69. minutu potvrdio klasu genijalnim pogotkom iz "slobodnjaka", za 1:3, za potvrdu trijumfa i tri boda.

Pogledajte majstoriju Mesija kojom je Barsa otišla na nedostižnu prednost.

A u vrhu tabele - drama!

Četiri kluba imaju šanse da na kraju budu prvi: Atletiko ima 76 bodova, Real 74, Barselona 74, Sevilja 70 i meč manje, ali tek sledi ono najbolje u narednom kolu - ova četiri tima odmeriće snage u možda najvažnijoj rundi sezone!

Barselona će ugostiti Atletiko, a Real Sevilju pa ko preživi, pričaće.

Osim Mesija, strelac za Barsu u Valensiji bio je i Grizman, za brzi preokret u rapsonu od samo nekoliko minuta, dok su za domaći tim golove postigli Gabriel Paulisa i Soler, čija je bravura sa vadesetak metara možda čak i lepši detalj od Mesijevog "slobodnjaka".

Pogledajte ovaj udarac i golčinu igrača Valensije.

Za Valensiju je od starta igrao Uroš Račić, zamenjen je u drugom poluvremenu.