Bilo je lepo dok je trajalo: Injaki Vilijams golom u 90. minutu izbacio Sevilju iz šampionske trke

Bilbao minimalno slavio u Andaluziji pogotkom svog golgetera

• 1

Sevilja je poražena od Atletika iz Bilbaoa na zatvaranju 34. kola Primere sa 1:0 i tako verovatno definitivno ispala iz trke za šampionsku titulu.

Nekoliko loših rezultata vodećih timova minulih sedmica omogućili su ekipi Đulena Lopetegija da se iznenada bori za naslov prvaka Španije, ali je ovog ponedeljka taj san po svemu sudeći srušio Injaki Vilijams.

Dominirala je Sevilja tokom utakmice, imala više izglednijih prilika za gol i pobedu (posebno u prvom delu), ali kako se bližio kraj meča, gosti iz Baskije su igrali sa više samopouzdanja.

Iz takvog pristupa u 90. minutu sevnula je kontra u kojoj je Sanset poslužio Vilijamsa, a tamnoputi Bask šestim golom u sezoni doneo trijumf svom timu.

Sjajan je bio i golman gostiju Unaj Simon koji je skinuo tri zicera domaćinima i tako zavredio epitet junaka utakmice.

Četiri kola pre kraja sezone Sevilja ima šest bodova manje u odnosu na lidera Atletiko iz Madrida, dok Bilbao posle voe pobede možda može do Lige konferencija u finišu ove lude sezone.