Rad i dalje u zoni ispadanja, Inđija zvanično u PLS, Vošinih 7+ u Šapcu

Prštaće u poslednja dva kola SL

• 1
FK Rad Printskrin: Arena Sport/Telegraf

Derbi začelja 36. kola Superlige Srbije između Radničkog i Rada završen je bez pobednika - 2:2 (1:1), što znači da su Građevinari na "dva koraka" do kraja šampionata i dalje u zoni ispadanja!

Poveo je Radnički golom kasalice na samom početku, a iskusni napadač nije slavio pogodak jer ga je dao svom bivšem klubu. Međutim, Rad je nekoliko trenutaka kasnije stigao do izjednačenja, da bi Kaluđerović na počwetku drugog dela postigao svoj 77. gol u Superligi i tako je preokrenuo rezultat.

Ipak, Nenad Gavrić je u 68. minutu postavio tačan rezultat sa penala koji je skrivio kapiten Građevinara i golman Damir Kahriman.

Spartak se i te kako mučio protiv otpisane Inđije, iako su imali igrača više, da bi do tri zlatna boda stigli tek u 80. minutu.

Javor je poražen od TSC-a rezultatom 2:1, a strelci za domaći tim bili su Zec u 1. i Antonić u 30. minutu, dok je Tanko u 32. pogađao za Ivanjičane koji su prvi ispod crte.

Metalac je sa 3:0 savladao Bačku, a Vojvodina je sa 5:2 bila bolja od Mačve u Šapcu - gde je golman domaćeg tima napravio veliku glupost na svom debiju.