Junajted okrenuo Aston Vilu za poluvreme i trijumfom počeo paklenu nedelju

Solskjerov tim dodatno odložio šampionsku promociju Mančester Sitija

• 0
Edinson Cavani, Edinson Kavani

Mančester Junajted je trijumfalno započeo iscrpljujuću nedelju u kojoj će odigrati čak tri utakmice u pet dana.

Mučio se tim Ole Gunara Solskjera u Birmingemu protiv Aston Vile, ali je slavio posle preokreta u drugom poluvremenu sa 3:1.

Bertrand Traore je strašnim golom u 24. doneo prednost Aston Vili, iako su gosti bili bolji u prvih 45 minuta.

Nekoliko dobrih pokušaja Grinvuda, Šoa i Rašforda uspešno je ukrotio golman Emilijano Martinez, ali odbrana Aston Vile nije dugo izdržala u nastavku.

Malo nakon što je lopta krenula sa centra, Pogba je oboren u šesnaestercu, a sudija Kavana pokazao na belu tačku.

Precizan je bio Bruno Fernandes za 1:1 u 52. minutu. Junajted je vrlo brzo stigao i do prednosti, a ovog puta Van Bisaka je asistirao Grincudu za 2:1 u 56.

Probao je Din Smit izmenama da vrati ekipu u meč, ali je Mančester Junajted strpljivo čuvao prednost zahvaljujući golmanu Hendersonu.

Tačku na trijumf stavio je rezervista Kavani u 87. minutu na sjajan centaršut Rašforda.

Aston Vila je meč završila sa desetoricom jer je zbog simuliranja drugi žuti karton zaradio Oli Votkins.

Nemanja Matić je odigrao poslednjih desetak minuta za Crvene đavole nakon što je zamenio Bruna.05