Srbin konačno prodisao: Šaponjić postigao prvenac, njegov Kadiz poražen zbog ubojitog Hrvata

Odgovornost sa bele tačke je preuzeo Šaponjić koji je u 49. minutu pogodio donji levi ugao i poravnao rezultat (1:1).

• 1
Ivan Šaponjić Foto: Youtube/Printscreen

Možemo samo zamisliti koliko ovo znači za Ivana Šaponjića! Srpski napadač je postigao svoj prvenac u dresu Kadiza u 36. kolu Primere na gostovanju Osasuni, pa i pored poraza njegove ekipe u Pamploni od 3:2, ima razloga za radost.

Šaponjić je imao tešku sudbinu u Atletiku Madridu. Sedeo je na klupi i posmatrao velikane koji mu nisu nikada ostavljali mnogo prostora. Zabeležio je samo dva nastupa, pa je svoju nišu pokušao da nađe u Kadizu gde je sada već stigao do osam nastupa.

Ovaj osmi mu je bio srećni, shodno tome da je zatresao mrežu.

Nakon pogotka hrvatskog internacionalca Anta Budimira u 38. minutu, Osasuna je otišla da vođstvom na pauzu.

Ipak, to je bilo prosuto samo nekoliko stotina sekundi po početku drugog dela igre, jer je David Garsija napravio faul u 16 metara, pa sudija nije imao drugog izbora bez da pokaže na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Šaponjić koji je u 49. minutu pogodio donji levi ugao i poravnao rezultat.

Ipak, Ivanovom slavlju nije želeo da se priključi Budimir koji je 15 minuta pre kraja susreta iskoristiko pas Džonija i sa ivice kaznenog prostora doneo pobedu svojoj ekipi.

Za kraj, stigao je gol i Roberta Toresa koji je, poput Šaponjića, bio precizan sa bele tačke.

Šaponjić je igru napustio u 69. minutu, a njegova ekipa je u prvom minutu nadoknade preko Peree uspela da ublaži poraz

Za opstanak ne brinu ni Osasuna ni Kadiz, a nemaju se čemu ni nadati što se tiče Evrope, tako da se u poslednja dva kola mogu već spremati za odmor.