Radonjić vadi Hertu iz ponora: Srpski reprezentativac asistent u preokretu protiv Šalkea!

Samo mu je trebalo prostora!

• 1
Nemanja Radonjić asistencija protiv Šalkea Foto: Printscreen/Sport6

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić upisao je još jednu asistenciju za Hertu, ovoga puta u 31. kolu Bundeslige protiv Šalkea, te je tim iz Berlina posle preokreta slavio sa 2:1.

Koliko je ovo bitno za Hertu! Gostujući tim je u velikom problemu i bori se za goli život kako bi održao status prvoligaša, a nekoliko dobrih rezultata se podudarilo sa prostorom koji je Radonjić konačno dobio među plavo-belima.

Harit je doneo vođstvo Šalkeu u 6. minutu, ali je Bojata 13. minuta kasnije poravnao i sa 1:1 se otišlo na pauzu.

Upravo je Radonjić kreirao asistencijom priliku za Džesika Ngankama koji je u 74. minutu preokrenuo rezultat u Hertinu korist.

Nemanja je pre dva kola bio strelac i asistent u pobedi ekipe iz Berlina protiv Frajburga.

Sada, Herta ima tri boda više od Bilefelda i plej-auta za ispadanje, a čak pet bodova više od Kelna koji je u baš velikom problemu. Do kraja je ostalo još dva kola.