Bivši igrači Zvezde i Partizana doveli Borac na korak od titule, Sarajevo se spotaklo u Doboju

• 7
Dejan Meleg, Goran Zakarić

Printskrin: Youtube / Arena Sport TV

Fudbaleri Borca iz Banjaluke su savladali Željezničar u okviru 31. kola BiH Premijer lige, pa su uz remi Sarajeva došli na korak od titule šampiona!

Na čuvenoj Grbavici, Željezničar je ugostio Borac, dok je Sarajevo gostovalo Mladosti u Doboju.

Borac je pred ovu utakmicu držao prvo mesto na tabeli sa 60 poena, dok je Sarajevo na drugom mestu imalo samo dva boda manje.

Obe utakmice su na poluvremenu imale isti rezultat 0:0, što nije menjalo situaciju na tabeli.

Borac je u prvom poluvremenu imao inicijativu, napadi su se samo ređali dok je izostala završnica.

Goran Zakarić je doneo prednost u 67. minutu, dok je samo šest minuta kasnije Dejan Meleg postigao gol za 0:2.

Željezničar je uspeo u 92. minutu da postigne gol za 1:2, ali to je bio i konačan rezultat ove utakmice.

Na drugoj strani, Sarajevo nakon smene trenera nije pokazalo ništa u ovoj utakmici. Fanimo je imao jedan pokušaj i to je sve što se moglo videti od ekipe sa Koševa.

Ovim remijem, Sarajevo će morati da se nada kiksevima Borca da bi došli do naslova prvaka države.

Trener Borca, Marko Maksimović istakao je važnost pobede protiv Željezničara, prvi put na Grbavici nakon 10 godina

Utakmica koja je imala veliki ulog za nas. Mnogo smo radili u ovoj polusezoni da dođemo do nečeg što niko nije mogao da nasluti - rekao je Maksimović, a potom se posvetio i narednom meču protiv Tuzla Sitija

- Imamo sve u svojim rukama. Znam šta je fudbal. Trebamo se dobro odmoriti i da proslavimo pobjedu. Ovdje nismo dobili deset godina. Željo je Željo i ko god igra u Željezničaru on ima kvalitet. Druga je stvar što je takva situacija u klubu - istakao je trener kluba iz Banja Luke.

Do kraja prvenstva u BiH ostalo je još dva kola, Borac očekuju mečevi protiv Tuzla Sitija, kao i protiv Slobode iz Tuzle. Dok će Sarajevo svoje dve utakmice odigrati protiv Radnika iz Bijeline, odnosno Olimpika iz Sarajeva.

Dok će ove dve ekipe Borca i Sarajeva imati i duel u finalu kupa, koji je naprogramu 27. maja