"Bombonjera" videla još jednu dramu: Boka tek sa penala pobedila desetkovani River

Žuto-plavi se plasirali u polufinale Liga kupa posle velike borbe

• 1

Fudbaleri Boke Juniors plasirali su se u polufinale Liga kupa Argentine posle trijumfa nad večitim rivalom River Platom od 4:2 i to posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

U regularnih 90 minuta bilo je nerešeno (1:1). Boka je do vođstva stigla preko Karlosa Teveza u 11. minutu, da bi izjednačenje gostima na praznoj "Bombonjeri" doneo Hulijan Alvarez u 68.

Iako je Boka uoči utakmice imala veliku prednost jer je River došao bez lak 15 fudbalera koji imaju korona virus i u kombinovanom sastavu, prolaz u polufinale odlučen je tek sa 11 metara.

Tamo je za Boku penal promašio samo Edvin Kardona u trećoj seriji, dok su za River neprecizni bili Angileri u drugoj i Leonardo Poncio u četvrtoj seriji.

Junak meča je golman Boke Augustin Rosi koji je zaustavio dva udarca protivničkog tima.