≫

Mama mia! Venecija u 93. minutu uhvatila voz za Seriju A, san je posle 19 godina postao java!

Pa, ovo su najluđi snovi!

• 0
FK Venecija Foto: Youtube/Printscreen

Fudbaleri Venecije uspeli su da naprave istorijski povratak u Seriju A nakon skoro 20 godina! Oni su u trećem minutu nadoknade poravnali na 1:1 u revanšu protiv Ćitadele i tako ukupnim rezultatom obezbedili ulazak u najviši italijanski rang takmičenja.

Koliko komplikacija za nekadašnjeg velikana Italije. Prvo su u 26. minutu primili gol od Proia, a Mazoki je u samo jednom minutu zaradio dva žuta kartona i tako ostavio domaću ekipu na cedilu.

Iako su svi očekivali totalnu ofanzivu, u trećem minutu nadoknade je stigao hladan tuš za Ćitadelu.

Sa leve strane je centrirao Maleh koji je pronašao Bokalona, a ovaj se dobro postavio ispred svog čuvara na nekih sedam metara od gola i iz prvog dodira ostvario san koji se čeka dve decenije.

Venecija je poslednju sezonu u Seriji A odigrala još 2001/02, a od velikih trofeja imaju osvojen Kup Italije pre osam decenija.