≫

Borjan video jedan od najsmešnijih kikseva golmana svih vremena: Kanada korak bliže Mundijalu!

Čuvar mreže Haitija častio Kanađane neverovatnom greškom

• 1
Hosue Duverger Printskrin: Twitter / goal

Reprezentacija Kanade je uspela da se kvalifikuje u završnu, treću fazu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo pobedom protiv Haitija 3:0, a čovek koji im je pomogao u tome je upravo golman ove tropske zemlje Hosue Duverger.

Kanada je ostvarila pobedu i u prvoj utakmici kada je na gostujućem terenu slavila sa 1:0, tada Duverger nije branio, a i reprezentacija Haitija je pružila znatno veći otpor.

U drugoj utakmici Kanada je bila znatno veći favorit, međutim, Haiti je izdržao i na poluvremenu je rezultat bio 0:0.

Ali... Već na početku drugog, nakon 20 sekundi golman gostujuće selekcije Duverger je napravio ogromnu grešku i poklonio je gol Kanadi.

Naime, nakon što mu je saigrač vratio loptu, prvo mu je prošla kroz noge, onda je pokušao da je šutne desnom, ali ju je levom ubacio u gol.

Kajl Larin i Junior Hojlet su u 74. odnosno 89. minutu postigli golove za konačnih 3:0.

Reprezentacija Kanade gde je kapiten golman Crvene zvezde Milan Borjan igraće u narednoj fazi kvalifikacija utakmice protiv Jamajke, Meksika, Kostarike, Paname, SAD, El Salvadora i Hondurasa, gde će najbolje tri otići direktno u Katar dok će ekipa koja završi na četvrtom mestu igrati baraž.