≫

"Negativna" nula Čukaričkog na brdu, Azeri nošeni golmanom Bajramovim izdržali bez primljenog gola

Fudbaleri Čukaričkog se nisu proslavili na svom povratku u evropska takmičenja

• 19
FK Cukaricki, Sumgajit, Konferens liga Foto: MN Press

Fudbaleri Čukaričkog odigrali su 0:0 protiv Sumgajita u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Konferens ligu.

Ekipa Čukaričkog je ušla u istoriju kao prva ekipa iz Srbije koja je uzela učešće u ovom novoformiranom takmičenju.

Međutim, nisu uspeli da odnesu pobedu na debiju, pošto je Sumgajit uspeo da odoli svih 90 minuta.

Jedini raspoložen fudbaler u ekipi Čukaričkog je bio Aleksa Janković, koji je rođen 2000. godine, a koji je sve vreme stvarao probleme ekipi Sumgajita.

Brđane očekuje težak zadatak jer će morati da pobede u Azerbejdžana, pošto više ne važi pravilo gola u gostima, tako da remi ne igra bitnu ulogu.

Takođe je bitno napomenuti i da "Brđani" nemaju pozitivan skor s ekipama iz ove zemlje.

Gabala je zaustavila Čukarički 2016. godine, iako su fudbaleri s Banovog brda imali pozitivan skor nakon prve utakmice.

FK Čukarički - FK Sumgajit 0:0 (0:0)

Čukarički: Petrović - Stevanović, Šapić, Tanasijević, Roganović - Docić, Mijailović - Savić (od 63. Čolić), Kovač (od 63. Kembpel), Janković - Jovanović.

Sumgajit: Bajramov - Ahmadov, Badalov, Hagverdi, Kodžanijazov, Nabijev (od 84. Nagijev) - Abulazade (Od 80. Turabov), Kačalev, Mustafajev, Sadikov - Gorbani.

Izveštaj utakmice:

Obe ekipe su otvoreno krenule meč, mogle su se videti pretnje već u uvodnim minutima, kada su oba golmana morala da reaguju.

U petom minutu utakmice, Mijailović je napravio faul kod korner zastavice, centirao je fudbaler Sumgajita, ali je lopta brzo izbačena.

Ovo je poslužilo kao opomena fudbalerima Čukaričkog, koji su "dotegli" svoju odbranu.

Aleksa Janković iz Čukaričkog je imao najbolju šansu na utakmici u devetom minutu, pobegao je odbrani Azerbejdžanaca, izašao je jedan na jedan s golmanom, ali je Bajramov zaustavio njegov udarac.

Ujedno je to bila i jedina prilika vredna pomena u prvom poluvremenu, pokušavao je Čukarički krajem prvog dela da zapreti, ali su svi napadi odbijeni od strane Sumgajita.

Drugo poluvreme prenelo identičnu sliku kao i prvi deo, već u šestom minutu nastvka je viđena velika šansa koju je imao fudbaler Sumgajita Kodžanijazov.

Nakon ubacivanja sa strane, štoper Kodžanijazov je šutirao i lopta je prošla tik pored stative.

Čukarički nije ostao dužan, te je samo tri minuta kasnije i on uzvratio preko Alekse Jankovića. Međutim, niko od fudbalera nije ispratio ubacivanje sa strane i odbrana Sumgajita je poprilično lako reagovala.

Đorđević je osvežio igru tako što je u igru uveo Kembpela i Čolića, a upravo je Čolić zapretio u 66. minutu utakmice.

Kasnije je Aleksa Janković još nekoliko puta pokušao da zapreti, ali svaki njegov centaršut je brzo očišćen od strane odbrane Sumgajita.

Najbolju šansu je Čukarički imao u 95. minutu utakmice, ali je golman gostiju ponovo sjajno odbranio.

Golman Bajramov je zadao fudbalerma Čukaričkog noćne more.