≫

Šou Zahavija i Gecea, PSV razbio Galatasaraj 5:1, Olimpijakos jedva do "minimalca" sa Nefčijem

Odigrani su svi prvi mečevi 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona

• 5
Eran Zahavi, Palestina, Izrael Printskrin: Youtube / MartinhoProductions

Fudbaleri PSV Ajndhovena nalaze se na pragu plasmana u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, samo ih čudo može sprečiti da prođu dalje, pošto su u prvoj utakmici drugog kola deklasirali Galatasaraj rezultatom 5:1!

Vanserijsku partiju demonstrirao je izraelski velemajstor Eran Zahavi, trostruki strelac na meču, ali i nemački as Mario Gece, koji je sa dva gola zapečatio sudbinu Turaka i praktično ih otpisao za Ligu šampiona ove sezone.

Emre Kilindž je bio jedini strelac za goste iz Istanbula u smiraj poluvremena, za 2:1, za nadu Galatasaraja da može izvući povoljniji rezultat u Ajndhovenu.

Ali nije bilo spasa od Zahavija, pokazao je Izraelac da je klasa, uz Gecea je vezivao odbranu Turaka u čvor i zadao im težak udarac pred revanš, koji će, prema svemu viđenom večeras, biti samo formalnost.

U preostalim mečevima koji su odigrani u sredu, pobede, i to minimalne, su ostvarili Malme, Legija i Olimpijakos, koji je savladao Nefči 1:0.

Medi Kamara je bio strelac jedinog gola za Atinjane, u 29. minutu, da bi u 43. zaradio crveni karton.

Gosti su, dakle, imali priliku da iskoiste brojčanu prednost i dođu do pozitivnog rezultata međutim i oni su večeras u svojim redovima imali prenervoznog pojedinca, Merta Čelika, koji je zbog oštrog prekršaja takođe isključen - u 63. minutu.