≫

Karađorđe video dramu: Voša u 95. minutu preživela, pa kontrom matirala Litvance za prolaz dalje!

Ide Vojvodina dalje, iako je u poslednjim minutima umalo dopustila protivniku da dođe do produžetaka

• 13
Veljko Simić iz Vojvodine

Fudbaleri Vojvodine prošli su u treću rundu kvalifikacija za Ligu konferencija pošto su u Novom Sadu savladali Panevežisa sa 1:0, isto kao i u Litvaniji, a sve je u sekundi moglo da bude drugačije. Na sreću, nije!

Obe ekipe su čekale do 88. minuta da bi priredile jednu neverovatnu dramu koja je usledila sve do poslednjeg, 95. minuta.

Panevežis je prvo u 88. minutu imao stopostotnu priliku, a onda i u 91. minutu,  da bi drama doživela vrhunac u poslednjem minutu nadoknade kada je litvanski kolektiv mogao da dođe do zlata vrednog gola.

Golman Simić je, nakon nekoliko sjajnih reakcija, pogrešio, napravila se gužva i gosti su pogodili stativu, a nakon toga sledi vrhunska kontra koju istrčava Uroš Kabić.

Mladi igrač novosadskog kluba je pretrčao skoro 50 metara i lobovao protivničkog čuvara mreže za konačnih 1:0.

"Lale" idu dalje, a za plej-of Lige konferencija boriće se protiv LASK-a koji je do treće runde stigao direktno.

TOK MEČA:

90+5. minut - KRAAAAAAAAJ! Ide Voša dalje!

90+5. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! VOJVODINA UTVRĐUJE PROLAZ!

90+1. minut - Nakon mirnih 88 minuta, Vojvodina je bila na rubu da sve baci u vodu i dozvoli protivniku da uđe u produžetke. Golman Simić je to sprečio i ostalo je još četiri minuta do konačne pobede.

88. minut - Umalo katastrofa za Vošu. Protivnik je iz dva kontakta i makazica mogao da dođe do vođstva na Karađorđu, ali je lopta je, na sreću, otišla iznad prečke. Još malo je ostalo do prolaza.

70. minut - I dalje je bez golova. Najbitnije za Vojvodinu je da sačuva svoju mrežu, a ukoliko postigne pogodak, postigla je. Odbrana za sada radi dobro svoj posao, a Litvanci su sve otvoreniji i sve više ima prostora pozadi da naše tim da možda i stavi tačku pre kraja meča.

46. minut - POČEO JE DRUGI DEO IGRE!

45. minut - POLUVREME! Novosadska ekipa igra sasvim dovoljno dobro da čuva nulu koja bi joj donela prolaz u narednu fazu takmičenja. Litvanci s vremena na vreme pokušavaju da promene odnos snaga, da postignu gol i promene ritam meča, ali ne mogu da prođu poslednju liniju odbrane našeg predstavnika.

22. minut - Pravo je čudo da Vojvodina ne gubi nakon ove akcije protivnika. Stigao je centaršut sa desne strane, štoper Novosađana su stajali ukopani što je Eliosiusu donelo neverovatnu priliku da glavom smesti loptu u mrežu, ali zicer nije pretvorio u go.

14. minut - Voša je opasno pretila u dva napada: Devetak se nije dobro snašao sa leve strane kaznenog prostora, dok je Čović šutirao sa nekih 17 metara, ali je golman litvanske ekipe dobro reagovao. Nema opuštanje, jer Panevežis ima izlete koji mirišu na nevolju.

1. minut - Susret u Novom Sadu je počeo!

SASTAVI:

Vojvodina: Simić, Cucin, Stevanović, Kovačević, Devetak, Busnić, Maksimović, Simić, Bastajić, Čović, Zukić.

Panevežis: Golas, Floro, Bisi, Janusevkis, Figueredo, Kozoronis, Eliosius, Jankauskas, Ribeiro, Kruzikas, Kapnidis.