Savo Milošević i Olimpija izbegli bruku, preživeli Maltežane nakon penala i prošli dalje u LK

• 4
Savo Milošević Foto: MN Press

Fudbaleri Olimpije iz Ljubljanje umalo su doživeli blamažu u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija, ali su uspeli da nakon penala u revanšu izbace Birkirkaru sa Malte.

Maltežani su dobili 1:0 nako 90 minuta, anulirali prednost ekipe Sava Miloševića iz prvog meča, te se otišlo u produžetke.

Pošto ni tamo nije odlučen bolji, pristupilo se penalim gde je Olimpija tek u petoj seriji dobila priliku da pogotkom reši susret. Pogodio je Aldair i skinuo znoj sa čela bivšem treneru Partizana.

Žreb je strahovito poslužio kolektiv iz Ljubljane, jer su nakon slobodnog kola igrali sa klubom sa Malte, a u trećoj rundi će odmeriti snage sa boljim uz susreta Santa Klare i Škupija.