Imamo prvi VAR crveni, ali i najluđi autogol u SL: Ušao sa klupe i iz 1. dodira matirao svog golmana

Napredak u Kruševcu bolji od Radničkog iz Kragujevca - 1:0

• 2

Fudbaleri Napretka iz Kruševca pobedili su Radnički iz Kragujevca u drugom meču 3. kola Superlige rezultatom 1:0 (1:0)!

I to uz dosta sreće, jer su do jedinog gola na meču došli u 61. minutu kada je rezervista Kragujevčana Momčilo Rašo postigao autogol. Mada se on proveravao zbog potencijalnog ofsajda koji na kraju nije bio...

Rašo je prevario svog golmana Radoša tek što je ušao u igru. Bio je to njegov prvi dodir s loptom koji je nesrećno završio u mreži njegovog tima. Koliko je sve bilo za rubruku "verovali ili ne", govorio i osmeh defanzivca Radničkog posle autogola.

Za razliku od nekih prethodnih utakmica u Superligi, kao što je i ona ranija u Novom Sadu, ova u Kruševcu nije dobila prelaznu ocenu. Međutim, ostaće upamćena i po prvom VAR crvenom kartonu.

Stefan Filipović je u 74. minutu napravio faul, da bi sudija Radaković posle signala iz VAR sobe pokazao defanzivcu domaćeg tima put u svlačionicu pre vremena.