Srbin držao pištaljku u Moskvi: San Spartaka o LŠ se ruši, Benfika sa dva gola odnela pobedu

• 0
FK Benfika

Fudbaleri Benfike veoma su blizu da se plasiraju u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su u prvom meču, na gostujućem terenu, bili bolji od Spartaka u Moskvi sa 2:0.

Susret u Rusiji je sudio srpski arbitar Srđan Jovanović, a Spartak je imao više od igre u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da to i konvertuju u eventualno vođstvo.

Nakon pauze, tas na vagi je polako počeo da se premešta na drugu stranu, Benfika je bila sve bliža golu, da bi u 51. minutu stigli do prednosti.

Rafa Silva je zatresao mrežu Maksimenka. Asistent je bio Žoao Mario.

I dalje Portugalci nisu toliko bili nadmoćniji, ali su protivnika držali sasvim dovoljno daleko da ne moraju previše razmišljati o defanzivi, već o eventualnom nadigravanju na sredini.

Još jednom su, u 74. minutu, uspeli da izvuku igru sa sredine, te je Lukas Verisimo dao loptu između beka i štopera za Žilberta koji se našao sam ispred golmana i blago sa leve strane, sa nekih desetak metara, šutirao u bliži ugao i pogodio za konačnih 2:0.

Sada će biti jako teško za Moskovljane da se izvuku iz ove situacije, a revanš se očekuje u Lisabonu za sedam dana.