≫

"I sudija može da pogreši": Golman Partizana nije video penal

Aleksandar Popović ipak smatra da je ostvaren dobar rezultat u Sočiju

• 5

Aleksandar Popović, golman Partizana, smatra da je crno-belima neopravdano sviran penal, ali da i greške sudija spadaju u deo igre.

Fudbaleri Parizana odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) sa Sočijem, na gostovanju u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Domaći tim poveo je u 66. minutu golom Kristijana Noboa iz nepostojećeg penala, koji je dosuđen iako je Partizanov defanzivac Igor Vujačić faulirao Terekova izvan kaznenog prostora.

Glavni sudija je prvo dosudio slobodan udarac, ali je linijski arbitar signalizirao da se prekršaj desio unutar šesnaesterca, nakon čega je Noboa sa bele tačke doneo vođstvo svom tim.

Prednost Sočija trajala je samo sedam minuta, kada je Rikardo Gomeš na asistenciju kapitena Lazara Markovića doneo izjednačenje crno-belima u 73. minutu.

- Na žalost, mislim da nije bio penal, ali vratili smo se u meč, što je dobro. Ali, i sudija može da pogreši, eto na našu nesreću.

- Ovog puta je taj igrač šutirao u drugu stranu, ja sam se opredelio za jednu i pogrešio. Mislim da smo odigrali dobro, imamo aktivan rezultat i idemo na pobedu u Beogradu.