≫

Fešta na Old Trafordu: Junajted "ubio" Lids, dao tri gola za osam minuta, Bruno i Pogba držali čas!

Portugalac postigao het-trik, Francuz upisao čak četiri asistencije

• 2
FK Mančester Junajted - FK Lids Foto: Tanjug/AP

Kakav početak sezone za Manečster junajted, kao iz snova, kao iz najlepše bajke - pobeda nas nejakim Lidsom od 5:1 (1:0) uz magične partije Bruna Fernandeša i Pola Pogbe.

Portugalac je bio neumoljiv egzekutor, postigao je tri gola danas, a Francuz je lopte delio kao rukama - upisao je četiri asistencije i podsetio na najbolje dane svoje karijere.

Sve je i pre početka meča slutilo na spektakl u režiji Oleovih "Đavola", navijači su dupke ispunili "Old Traford" kao nijednom u prethodne dve godine (75.000 ljudi), uoči duela je predstavljena nova akvizicija Rafael Varan, a onda su Bruno i Pogba počeli svoj ples.

Junajted je na prvi gol čekao do 30. minuta, kada je Portugalac "bocnuo" fudbal ispred Melijera, u 48. minutu nastupio je muk zbog egala Lidsa, da bi se u narednih desetak minuta igra gostiju doslovce raspala.

Pogba je bio nezaustavljiv, pokrenuo je uragan koji je rezultovao sa tri gola Junajteda za samo osam minuta!

Pogađali su redom Grinvud (52), Bruno Fernandeš (54, 60), za kraj i Fred (68) koji je na asistenciji imao da se zahvali Francuzu. Lids je bio slomljen. Potučen do nogu!

Do kraja, navijači su oduševljeno pozdravili još jedan potez svog tima, bio je to ulazak u igru najvećeg pojačanja ekipe Džejdona Sanča, kome je Ole dao šansu da oseti ambijent koji će se pamtiti.

Valja reći i to da je Junajted do ubedljivog trijumfa stigao bez klasičnog napadača, jer su Kavani, Rašford i Marsijal "u autu" zbog povreda, pa su se kao "lažne devetke" u ofanzivi rotirali Bruno i Grinvud.

Time i pobeda Đavola dobija na težini, a ako se po jutru dan poznaje, mogla bi ovo da bude dobra sezona za Mančester.