≫

Vest Hem ispustio pobedu, Lester VAR-om izbegao tu sudbinu, ludnica u Njukaslu i dva gola nadoknadi

"Lisice" su bile lukavije od "čekićara"

• 0
džejmi vardi Foto :Tanjug/Ap

Fudbaleri Vest Hema nisu uspeli da slave u trećem kolu Premijer lige iako su dva puta imali vođstvo protiv Kristala Palasa, pa je meč u Londonu završen 2:2.

"Čekićari" su glasili za velikog favorita, pogotovo zbog fenomenalno odigranih utakmica pre Kristal Palasa, ali dva opuštanja i dva gola Galagera bili su giljotina koja se nije izbegla.

Prvo je Fornals u 39. minutu doveo domaćina u vođstvo, da bi pomenuti Galager poravnao u 70. minutu.

Antonio, koji je bio asistent kod prvog gola, sjajno se izgurao za loptu i sa leve strane uz prvu stativu poslao loptu za 2:1. Ipak, ponovo stupa na scenu veznjak Palasa koji postavlja konačnih 2:2.

Da se ne bi desila ista situacija u Noriču, potrudila se VAR tehnologija koja je Meklinu poništila gol zbog ofsajda, tako da je Lester odneo sva tri boda.

Rani pogodak Džejmija Vardija i vođstvo od osmog minuta nije poremetilo igru Noriča baš previše, pa je nagrada stigla samo minut pre pauze kada je Puki sa bele tačke poravnao rezultat.

Ipak, 13 minuta pre kraja meča Albrajton, upravo na asistencviju Vardija, donosi pobedu gostujućem kolektivu.

Everton je takođe slavio u gostima protiv Brajtona (2:0), dok su Aston Vila i Brentford odigrali nerešeno 1:1.

Njukasl je u 91. minutu preko Sen-Maksimana krenuo ka pobedi protiv Sautemptona na svom stadionu, ali je Vord-Praus u šestom minutu nadoknade ipak postavio konačnih 2:2.