≫

Šampion Evrope se blamirao: Italija remizirala sa Bugarima, poraz Španije u ukletoj Švedskoj

Svi su pomislili da će to biti jedna laka pobeda šampiona Evrope

• 0
Fudbalska reprezentacija Italije Foto: Tanjug/AP

Fudbalska reprezentacija Italije, na iznenađenje svetske fudbalske javnosti, remizirala je sa selekcijom Bugarske 1:1 u četvrtom kolu grupe C kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Italijani su dobro krenuli, imali loptu u nogama, a onda su to i krunisali u 16. minutu kada je Federiko Kijeza matirao protivničkog golmana.

Svi su pomislili da će to biti jedna laka pobeda šampiona Evrope, ali je Atanas Iliev sjajno prihvatio loptu i poslao je pored desne stative za 1:1.

Na kraju, 76 odsto poseda je bilo u nogama Italijana, čak 19 udaraca na gol samo u drugom poluvremenu, ali bez učinka, tako da su "azuri" doživeli nešto što sigurno nisu očekivali.

Još gori scenario je sačekao Španiju koja je u Švedskoj poražena sa 2:1, iako je povela već u petom minutu.

Karlos Soler je prvencem u dresu "furije" dao nadu gostu da će prvi put na tlu Švedske slaviti, ali je samo minut kasnije Aleksandar Isak šutem izvan kaznenog pogodio desni, suprotn ugao za 1:1.

Španija je više napadala u nastavku, ali je jedna akcija sa leve strane oblikovala pobednika.

Kuluševski je prosledio loptu do Klaesona koji se našao u kaznenom prostoru, a onda je upravo sa leve strane pogodio bliži ugao i tako doneo neverovatno vrednu pobedu Skandinavcima.

Belgija, favorit u grupi E, zabeležila je još jednu ubedljivu pobedu i to protiv Estonije na gostovanju od 5:2. Iako su domaćini poveli golom Kaita već u drugom minutu Vanaken i Lukaku su do poluvremena preokrenuli rezultat.

Novi napadač Čelsija je drugim golom u 52. potvrdio trijumf Belgijanaca u čijim su redovima pogađali još i Vicel u 65. i Foke u 75. pre nego što je Sorga postigao utešni gol za Estonce.

U istoj grupi i Češka je minimalnom pobedom nad Belorusijom od 1:0 napravila korak ka drugom mestu i plasmanu u baraž, a jedini gol na meču dao je Antonjin Barak u 34. minutu.

Rutinsku pobedu zabeležila je i Nemačka koja je savladala kao gost Lihtenštajn sa 2:0 golovima Vernera u 41. i Sanea u 77. minutu.