Juve poražen u Napulju presmešnim preokretom: Bivši šampion Italije posle tri kola ne liči na sebe

Definitivno, "stara dama" nije ono što je bila

• 0
Juventus i Napoli u okršaju na stadionu Dijego Armando Maradona Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Juventusa ni posle tri odigrana kola Serije A nemaju pobedu. Nije Napoli baš tim za ispravljanje grešaka, ali je "stara dama" imala vođstvo, da bi se na kraju meč završio pobedom protivnika od 2:1.

Nema Juve hemiju i oseća se neka loša energija, ne samo zbog odlaska Kristijana Ronalda, već nema jasnog lidera u timu.

Odbrana je tu, Kjelini i Bonući i dalje su u poslednjoj liniji, ali nema istaknute zvezde u napadu koja će biti tu kada zaškripi.

Alvaro Morata je u 10. minutu uspeo da dovede gostujući tim u vođstvo i tokom čitavog prvog poluvremena je ozbiljne prilike stvarao sa Juventus.

Kada već nije došlo do dupliranja prednosti, jeste na drugoj strani do poravnanja.

Politano je sa desne strane ušao u kazneni prostor i kaznio "staru damu" za sve propuste, a igrao se 57. minut.

Sve je otišlo u totalno pogrešnom pravcu za ekipu koja je krajnje dominantna u deceniji za nama.

Pet minuta pre kraja meča, izveden je prekid sa leve strane, lopta je u petercu bukvalno pogodila statičnog Kina koji je umalo dao autogol.

Njega je sramote spasao Ščesni, ali odbitak je sačekao Kulibali koji je doneo ogromnu pobedu za svoj tim koji sada sa tri trijumfa obitava na vrhu tabele.