Barsa pala kao od šale: Bajern odneo pobedu sa Kamp Noua, Levandovski pokazao Kataloncima gde su!

Koliko je loša atmosfera u Barsi, to se pokazalo u ovoj tužnoj noći za Kumanovu četu

• 4
Robert Levandovski i Tomas Miler Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Bajern Minhena su na otvaranju ovosezonskog izdanja Lige šampiona došli po pobedu u Barselonu i prilično je lako odneli rezultatom 3:0 u sklopu grupe E. Na Kamp Nouu su se, kao nikada do sada, čuli zvižduci, jer je i publika shvatila trenutnu realnost svog kluba.

Realnost je ta da Barsa ne može igrački da parira Bajernu, da je nemački šampion prilično lako kontrolisao igru i da se videlo da je poraz neminovan.

Uspevali su Katalonci i da se drže u prvih pola sata, da ne prime gol, iako je Liroj Sane imao tri izgledne prilike da promeni rezultat.

Ako nije mogao Sane, onda jeste Tomas Miler koji je u 34. minutu doneo vođstvo Bavarcima.

Miler je sa nekih 25 metara po sredini uputio udarac, ali je lopta na putu do gola pogodila Erika Garsiju i skrenula u levi ćošak golmana Ter Štegena koji nije mogao nikako da reaguje.

Nemački predstavnik je bez problema branio svoj gol, a bio vrlo ubitačan kada krene ka protivničkom okviru.

Alfonso Dejvis Foto: Tanjug/AP

Kao lešinar oko plena, Bajern je kružio i pokušavao da probije poslednji krug odbrane Barse, što se još jednom desilo u 56. minutu.

Prvo je Sane pokušao, a onda se lopta odbila do Musijale koji je sa ivice šesnaesterca pogodio desnu stativu, a odbitak je završio na nozi Roberta Levandovskog koji nije imao problema da pogodi praznu mrežu.

Trener Barselone Ronald Kuman, kao i da je odustao od bilo kakvog nadmetanja u ovom meču, u igru je ubacio dva mladića, Gavija i Demira, a izbacio Busketsa i Roberta. Tada su nastupili žestoki zvižduci.

Do kraja susreta, na teren je zagazio i pomalo zaboravljeni Kutinjo, ali niko nije mogao da promeni činjenično stanje i momenat u kojem je minhenski kolektiv daleko kvalitetniji.

Kako bi više bolelo, Levandovski se potrudio da stavi so na ranu na samo pet minuta do kraja susreta.

Sada je Gnabri pogodio stativu, a Poljak se ponovo našao na pravom mestu, sklonio je loptu kako ne bi naišao na blok, a onda se ponovo upisao u listu strelaca.

Veliko iznenađenje umalo je viđeno u Kijevu u istoj grupi E, gde je Dinamo u trećem minutu nadoknade već počeo da slavi pobedu protiv Benfike, ali je VAR pokazao da je bio ofsajd pri pogotku Mikole Šaparenka.

Nemanja Radonjić je za portugalskog predstavnika odigrao poslednjih pola sata.

Jedna laka pobeda gostiju viđena je u Švedskoj gde je Juventus sa 0:3 savladao Malme našeg Veljka Birmančevića koji je odigrao 59 minuta, a onda je zamenjen od strane Abubakarija.

Juventus Foto: Tanjug/AP

Aleks Sandro je u 23. minutu doneo vođstvo "staroj dami", da bi Alvaro Morata u 45. minutu uspeo da iznudi penal, a Paolo Dibala da pogodi za 2:0.

Samo 60 sekundi kasnije, Morata se i sam upisao u listu strelaca, a ispostaviće se, donese konačni rezultat.

U istoj grupi H, Čelsi je golom Romelua Lukakua u drugom poluvremenu uspeo da savlada tvrdi Zenit.