"Run and gun" u Njukaslu, 38 udaraca ka golu, Lids i Svrake još moraju da čekaju na pobedu

Sjajan meč i podela bodova na severu Engleske

• 0
sent-maksimin

Njukasl i Lids odigrali su nerešeno 1:1 u meču 5. kola Premijer lige Engleske, u meču koji je protekao u obostrano napadačkoj partiji učenika Stiva Brusa i Marsela Bijelse.

Pritisak na Brusa od strane navijača sada je još veći pošto "Svrake" ni iz petog pokušaja nisu došle do pobede ove sezone, na nju još čeka i jorkširski sastav mada je posao Argentinca nešto što se ne dovodi u pitanje.

Strelci na "Sent Džejms" parku bili su Rafinja za goste i Alan Sent-Maksimin za domaći sastav, u prvom poluvremenu.

Rafinja je u 13. minutu, u nameri da centira ka saigraču duboko napred u kaznenom prostoru, uspeo da pogodi sa tridesetak metara, samog sebe je iznenadio takvim ishodom akcije koja je Bjelsinom sastavu donela prednost.

lids njukasl

Nastavak je doneo zahuktavanje ritma, brojne šanse ređale su se pred oba gola, a tek jednu je uspeo da iskoristi Sent-Maksimim u kaznenom prosotoru Lidsa, kada je, posle nekoliko "lažnjaka", matirao golmana gostiju - za egal 1:1.

Zbog čega do kraja nije bilo golova, uprkos činjenici da su oba tima zbirno uputila 38 udaraca ka golu rivala, najzaslužniji su golmani Meslije i Darlou, ali i ponajviše napadači oba tima.

Pogledajte samo šta su igrači Lidsa propustili da realizuju u jednom napadu i sve će vam biti jasno.

Do daljeg, Njukasl i Lids ostaju pri dnu tabele, bez pobede od starta sezone...