Jokanov Šefild polako hvata zalet: Posle "šestice" u prethodnom kolu, "Oštrice" savladale i Hal siti

Lepe vesti iz Engleske za sve ljubitelje

• 2
Slaviša Jokanović Foto: Profimedia / Simon Bellis / Zuma Press

Fudbaleri Šefild junajteda, koji sa klupe predvodi naš trener Slaviša Jokanović, slavili su protiv Hal Sitija u osmom kolu Čempionšipa sa 3:1. Golove za "Oštrice" su postigli Bili Šarp i Džon Igen, dok je jedini pogodak za Hal postigao Kin Luis-Poter. Ovo je druga pobeda za našeg trenera u Čempionšipu.

Nije najbolje krenuo sezonu Jokanović sa svojom ekipom, ali ukoliko je suditi po poslednjih pet utakmica, oni se značajno popravljaju.

Šefild je ušao u utakmicu kao blagi favorit s obzirom na to da se Hal nalazi na pretposlednjem mestu u prvenstvu.

To se videlo odmah na početku, pošto je Bili Šarp postigao gol u 17. minutu za 1:0. Isti igrač je mogao da duplira prednost, ali je promašio penal u 44. minutu.

Nisu stali tu igrači iz Šefilda, drugo poluvreme su počeli još furioznije i Džon Igen je sa dva gola doneo ogromnih 3:0. Prvo je pogodio u 50. minutu, a onda i 11 minuta kasnije je isti igrač naterao golmana Ingrama da vadi loptu iz svoje mreže.

Konačnih 3:1 je postavio Luis-Poter 16 minuta pre kraja susreta.

Šefild će narednu utakmicu igrati u okviru kupa, gde će im rival biti Sautempton, dok će Hal snage odmeriti sa Stouk sitijem.