Čelsi caruje u Londonu: "Plavci" razbili Totenhem, mogli su i do petarde da je Verner bio sigurniji

I kada je Lukaku po strani, Tuhel ima oružje za ovakve derbije

• 0
Čelsi Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Čelsija savladali su sa velikih 3:0 Totenhem u londonskom derbiju, a nakon gostovanja u komšiluku u petom kolu Premijer lige, "plavci" su uspeli zaseli na čelo tabele uz Liverpul koji ima isto bodova i istu gol razliku.

Čelsi je ispitivao protivnika, a onda ispalio pravi rafal u drugom poluvremenu gde je bilo jasno ko će do pobede.

Tijago Silva je u 49. minutu na centaršut Markosa Alonsa iz levog kornera pogodio glavom i doveo goste do prednosti.

Osam minuta kasnije se iz jednog flipera lopta odbila do Ngoloa Kantea koji je isprobao svoj šut sa nekih 25 metara, a mreža se zatresla posle odbitka od Dajera koji nije odradio dobro blok.

U međuvremenu, Timo Verner je imao dve ozbiljne prilike, te ih nije iskoristio, a jednom je i Romelu Lukaku previše komplikovao, pa se ni on nije upisao u listu strelaca.

Zato jeste Antonio Ridiger koji se u drugom minutu nadoknade izvukao na penalu, sačekao dodavanje Vernera sa desne strane, a onda je iz prve prosledio loptu u drugi ugao za konačnih 3:0.