Tadić sa golom i dve asistencije potpisao petardu Fortuni, kapiten Srbije spakovao Ajaksu nova tri boda!

Ovo je četvrti gol Tadića u ovosezonskog izdanju holandskog šampionata

• 3
Dušan Tadić Ajaks Ajax

Fudbaleri Ajaksa u šestom kolu holandskog prvenstva vode sa 5:0 na poluvremenu protiv Fortunde Sitard, a treći gol postigao je kapiten srpske reprezentacije Dušan Tadić uz to što je i dva puta asistirao.

Tadić je u 38. minutu, nakon centaršuta po zemlji Dejlija Blinda, dobro odigrao leđima u kaznenom prostoru, a onda iz okreta postavio velikih 3:0 već na poluvremenu protiv domaćina koji verovatno to ni ne pomišlja sada da stigne.

Pre Tadića, u listu strelaca su se upisali i Stiven Bergajs u 11. minutu, kao i Nusir Mazraui koji je u 27. minutu zatresao mrežu protivnika.

U 73. minutu je pogrešila odbrana Sitarda, lopta je stigla do Tadića na levi bok odakle je on precizno gađao po zemlji drugu stativu gde se našao Mohamed Kudus koji je postavio 4:0.

Samo pet minuta kasnije, Nikolas Taljafiko je na isti način bio poslužen od srpskog maestra, da bi u 81. minutu konačno izašao iz igre. "Konačno", jer protivnik nije znao više kako da zaustavi napade po njegovoj strani.

Ovo je četvrti gol, ali i peta asistencija Tadića u ovosezonskog izdanju holandskog šampionata.