≫

Voša povezala dve pobede: Kolubara pucala na sebe, a domaćin je dokrajčio na Karađorđu

• 0
Fudbal, FK Partizan, Vojvodina Foto: MN Press

Fudbaleri Vojvodine uspeli su da povežu drugi trijumf nakon što su u 10. kolu Superlige Srbije savladali Kolubaru sa 2:1 na Karađorđu.

Voša se, posle nekoliko promena u defanzivi, polako budi i polako napreduje ka vrhu tabele.

U tom pohodu su imali pomoć Kolubare koja je u 14. minutu sama sebi dala gol nakon konfuzne reakcije defanzivaca.

Centaršut je usledio sa leve strane, nekoliko igrača je bilo u skoku, a iz čitavog buketa, lopta je udarila Uroša Đuranovića negde u predelu između vrata i leđa i završila u mreži.

Statistički, gostujući kolektiv nije mnogo bio gori od domaćina, ali su propuštene prilike i za to je Voša imala način da propisno kazni.

U 52. minutu je Veljko Simić imao priliku da prebaci loptu preko gol linije bez mnogo problema, a umalo smo videli još jedan autogol. Sve u svemu, isto je za Kolubaru, jer je primila pogodak koji je definitivno odvojio od bilo kakvog plena u Novom Sadu.

U 91. minutu smo videli i pogodak druge strane, ali je bilo kasno da se nešto više učini kako bi se uzeo makar bod.

Ostaje gost na 10 bodova, ali sada iz 10 utakmica uz šest poraza.