≫

Preokret Radničkog za 10 minuta i novi pad Pazaraca: Mirić hara Superligom, Kragujevčani vezali drugu pobedu

• 2
Radnički 1923

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca došli su do pobede u 10. kolu Superlige Srbije nakon preokreta protiv Novog Pazara sa 2:1.

Svi golovi su pali u prvom poluvremenu, a domaćin je do preokreta došao u razmaku od samo 10 minuta.

Pazarci su prvi stigli do radosti nakon što je centaršut došao sa desne strane, a Aganspahić je postavio nogu ispred svog čuvara, uhvatio nisku loptu i pogodio dalji ugao uz stativu.

Samo pet minut kasnije, gostujući kolektiv je strahovito naljutio svog trenera Milanovića, jer je korner bio jako loše branjen.

Dopustili su Pazarci da posle ubacivanja protivnici dva puta dođu do lopte - prvi put je odbranio Vujanac, ali Filipović je prikucao iz odbitka za 1:1.

Već u 23. minutu ponovo loše branjenje kod ubacivanja, a ovoga puta je Mirić skočio i centaršut sa desne strane, na prvoj stativi, pretvorio u gol.

To je ujedno bio i konačan ishod meča, tako da Novi Pazar ostaje na pretposlednjem mestu u Superligi Srbije, dok je Radnički trenutno u plej-of zoni.