≫

Šou u Liga Kupu: Junajted eliminisan na Old Trafordu, Čelsi i Totenhem jedva prošli posle penala!

Iznenađenja, penali, bitka...

• 0
Ole Gunar Solskjer Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Vest Hema nisu lepše mogli da se revanširaju Mančester junajtedu za poraz od pre tri dana. "Čekićari" su na Old Trafordu eliminisali "đavole" sa 1:0 i prošli u osminu finala Liga Kupa.

I jedan i drugi tim su izašli u kombinovanim sastavima, ali kako se kraj meča približavao, ulazile su udarne igle.

Sve je to uslovio gol Manuela Lanzinija već u devetom minutu, Argentinac je totalno poremetio strategiju domaćina.

Desni bek Frederiks je odličnom fintom uspeo da prođe između dva defanzivca i da dođe do same gol linije odakle je vratio loptu na sedam, osam metara od gola Hendersona, a tu se upravo našao Lanzini koji nije imao problema da prosledi loptu u mrežu.

Junajted je imao čak 27 udaraca na gol protivnika, tri puta više od Vest Hema, ali ništa nije pomoglo da se izbegne eliminacija iz Kupa.

Čelsi je tek nakon penala uspeo da izbaci Aston Vilu sa kojom je nakon 90 minuta igrao 1:1.

Ako su "plavci" nešto dobro izvukli iz susreta, onda je to pogodak indisponiranog Tima Vernera koji ih je doveo do prednosti u 54. minutu.

Ipak, to je trajalo samo 10 minuta, jer je Kameron Arčer poravnao na asistenciju Meta Keša.

Promašaji iz penala Janga i Nakambe londonskom timu su doneli komotnu prednost, pa je na kraju, posle jedanaesteraca bilo 4:3.

Isto mučenje je doživeo i Totenhem protiv Volvsa. "Pevci" su imali veliku prednost golovima Ndombelea i Harija Kejna, ali se moralo na penale nakon što su "vukovi" poravnali na 2:2.

Dobar start jedanaestraca nije i nastavljen, pa su Volvsi promašili tri u nizu i izgubili sa 3:1.

Arsenal je imao jedan momenat bildovanja samopouzdanja protiv nižerazrednog Vimbldona kojeg je savladao sa 3:0.

Tome je "tobdžijama" doprineo penal već u 11. minutu koji je iskoristio Aleksandar Lakazet.

To je domaćin držao sve do same završnice kada su Smit Rou u 77. i Nketia u 80. minutu utemljili trijumf.