≫

Bajern je toliko jak da protivnik slavi gol kao pobedu: Ovacije za počasni pogodak Grojter Firta

Još jedan trijumf čete iz Bavarske

• 1
robert levandovski Foto: Tanjug/Ap

Minhenski Bajern je prgazio i "Troli Arenu" u Bavarskoj, gde je domaćinu Grojter Firtu spakovao tri gola za još jednu u nizu rutinskih pobeda i potvrdu liderskog mesta u Bundesligi - 3:1.

Strelci su bili Miler i Kimih još u prvom poluvremenu kada su gosti bili brojčano poravnati sa rivalom, a još jedan su dali sa desetoricom - autogol je postigao Grisbek u 68. minutu.

Ni sa igračem više Grojter Firt nije mogao da se nosi sa Bavarcima, malo ko to može u Nemačkoj, ali su domaćini ipak došli do počasnog gola koji je izazvao pravi delirijum na tribinama. Slavio se kao da je pobednički ili za remi.

Slavio ga je prvi burno strelac Iten trkom do tribina da "čuje" aplauze za pogodak protiv renomiranog rivala.

bajern Foto: Tanjug/Ap

To je zapravo samo još jedan pokazatelj ko je i šta je Bajern u Nemačkoj, sila kojoj nema ravnih...

I Bajernova gol-razlika mnogo toga govori u prilog snazi ovog tima, 23:5, i naravno prvo mesto na tabeli sa bliansom 5-1-0 posle šest kola nemačkog šampionata.

Prate ga Volfsburg sa 13 i Borusija Dortmund sa 12, uz meča manje.