"Orlići" strepeli pa pobedili Jermeniju s tri gola u poslednjih deset minuta

Mlada reprezentacija slavila posle godinu dana

• 5
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije Foto: MN press

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije upisala je prvu pobedu u kvalifikacijama za U-21 Evropsko prvenstvo 2023. godine.

"Orlići" su u Jerevanu bili bolji od Jermenije i to posle preokreta u drugom poluvremenu - 1:4 (1:0), ali utisak koji su ostavili u većem delu meča ne obećava uoči narednog ispita i duela sa favorizovanim Francuzima u utorak uveče u Beogradu.

Malo je falilo da skromni, ali borbeni Jermeni, uzmu bod, ali je Nikola Terzić posle gužve u 85. minutu doneo odlučujuću prednost našem timu.

Potom je Slobodan Tedić u 89. minutu dotukao pobeđenog protivnika koji je uprkos skromnom timu koji vredi 17 puta manje od našeg dugo bio u poziciji da napravi iznenađenje i otkine nam bod.

Mikael Mirzojan bio je strelac za 36. minutu za domaću selekciju, dok je izjednačenje srpskom timu doneo Strahinja Eraković pogotkom u 56. minutu na pas Željka Gavrića.

Imali su srpski igrači i sreće jer je u 67. minutu jedan igrač Jermenije pogodio prečku kod rezultata 1:1.

U petom minutu nadoknade Željko Gavrić je prvo promašio penal, ali je samo nekoliko trenutaka kasnije posle lepe akcije preciznim udarcem stavio tačku na trijumf Srbije.

Izabranici Zvonka Živkovića su u finišu na suvi kvalitet savladali tri puta golmana Jermenije za deset minuta i stigli do prvih bodova u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, ujedno upisali i prvi trijumf u ovoj kategoriji posle ravno godinu dana.