Barsa okrenula Valensiju u reviji lepih golova, dao ga i zaboravljeni Kutinjo

Katalonci slavili u zanimljivom duelu - 3:1 (2:1)

• 0
Barselona - Valensija Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Barselone zabeležili su novu pobedu u Primeri i to u malom derbiju protiv Valensije - 3:1. Izabranici Ronalda Kumana ostvarili su četvrti trijumf u sezoni, a do njega su došli posle preokreta.

Povela je Valensija već u peom minutu utakmice kada je Hose Gaja pokupio loptu posle kornera i iz daljine savladao Ter Štegena snažnim udarcem.

Već u 13. minutu su se radovali i domaći navijači na drugoj strani. Izjednačujući pogodak postigao je Ansu Fati koji je pokazao sa par poteza da je "dostojan" dresa sa brojem 10.

Mladi napadač je posle sjajnog udarca sa levog krila postigao drugi pogodak u trećem meču ove sezone u Primeri.

Domaćini su do preokreta i vođstva stigli u 41. minutu, kada je Memfis Depaj pogodio sa bele tačke. Penal je dosuđen posle oštrog starta Gaje.

Pobedu Barselone potvrdio je Felipe Kutinjo u 86. minutu, a zanimljivo da je Brazilac postigao prvi gol ove sezone u dresu Katalonaca.

Barselona je posle ove pobede sedma na tabeli sa 15 bodova dok je Valensija na devetom mestu sa 12.