Podatak za ponos Zvezde: Crveno-beli drže svetski rekord po broju mečeva bez poraza

Naravno, tu se računaju samo utakmice u prvenstvu

• 67
Fk Kolubara - Crvena Zvezda

Možda trenuno nisu lideri Superlige Srbije, ali aktuelni šampion Crvena zvezda može da se pohvali da trenutno drži svetski rekord po broju mečeva bez poraza!

Naime, sajt "Gracenote", koji se bavi statistikom i fudbalskim činejnicama, javlja da je Zvezdin niz od 50 mečeva bez poraza u domaćem šampionatu (45-5-0) najduži niz računajući sve lige sveta.

Poslednji put Zvezda je doživela poraz u SL pre 492 dana, odnosno 14. juna 2020. godine, kada su u okviru sezone 2019/20 gostovali ekipi TSC-a i izgubili rezultatom 2:1. Strelci za domaćina bili su Boris Varga u 12. i nenad Lukić u 18. minutu, dok je jedini strelac za crveno-bele bio Nemanja Milunović u 78. minutu.

Zvezda je već u narednom kolu pobedila Proleter kod kuće sa 2:1, a jedini mečevi u kojima nisu slavili od početka sezoine 2020/21 pa do sada jesu Partizan (1:1), Javor (0:0), Rad (2:2), Vojvodina (0:0) i još jednom Partizan (1:1).

Crveno-beli su, inače, tokom cele prethodne sezone imali samo dva poraza u Evropi: onaj od Hofenhajma u grupnoj fazi LE (2:0) i protiv Omonije na penale (1:1, 5:3) u sklopu kvalifikacija za LŠ. Ovog leta Zvezda je izgubila od Kairata (2:1) i Šerifa (1:0) takođe u kvalifikacijama za LŠ.