≫

Gol i asistencija Živkovića za samo 20 minuta: Andrija odveo Grke ka pobedi protiv Kopenhagena

• 3
Andrija Živković

Povremeni srpski reprezentativac Andrija Živković postigao je prvi pogodak za PAOK u Evropi ove sezone tako što je u trećem kolu Lige konferencija duplirao prednost Grka u Danskoj protiv Kopenhagena, a asistirao je i kod prvog gola, tako da je najviše uticao na pobedu od 2:1.

Grabara, golman danskog predstavnika, znatno je olakašao PAOK-u posao nakon što je zaradio isključenje već u devetom minutu, a onda je na scenu stupio Živković.

View this post on Instagram

A post shared by PAOK PARIS (@paok.paris)

Andrija je u 19. minutu centrirao Sidkleju koji je glavom pogodio uz desnu stativu.

Nakon asistencije, stigao je i pogodak, i to prvi u Evropi za Srbina u ovoj sezoni PAOK-a. Štefan Švab je pasom pocepao odbranu, aktivirao Živkovića koji je u 38. minutu povisio na 2:0.

Danci su do kraja uspeli samo da smanje, ali im je nedostajalo snage da nešto više urade zbog igrača manje na terenu tokom skoro čitavog susreta.