Milan se vratio na vrh tabele u Seriji A, Srbi iz Torina bez šansi protiv Rosonera

Zanimljiv dan u italijanskom fudbalu

• 0
Olivije Žiru, Milan, Torino

Fudbaleri Milana nastavljaju sa sjajnim igrama u prvenstvu Italije, oni su protiv Torina upisali pobedu od 1:0, kojom su došli do devete pobede u Seriji A iz 10 utakmica. Osim njih, pobedu su zabeležili i fudbaleri Salernitane koji su posle preokreta slavili sa 2:1, dok su Đenova i Specija podelili bodove.

Rosoneri igraju sezonu iz snova, oni su pretrpeli tek dva poraza u sezoni i oba su došla u Ligi šampiona, gde su poraženi uz ogorman otpor. Dok s druge strane, u domaćem prvenstvu ne znaju za poraz i suvereno drže prvo mesto u ligi. Doduše, Napoli će imati priliku da ih sustigne i izjednači se s njima na prvom mestu.

Jedini pogodak na "San Siru" je postigao Olivije Žiru u 14. minutu, na asistenciju Radeta Krunića, kome je ovo tek četvrta utakmica nakon pauze zbog povrede, a odmah je pokazao da poseduje kvalitet dovoljan da se nađe u prvoj postavi.

U protivničkoj ekipi, Vanja Milinković-Savić se našao među stativama, dok je Saša Lukić odigrao svih 90 minuta.