≫

Simeone isključen, Atletiko se "sapleo", Sosijedadu svi gledaju u leđa u Španiji

Rutinska pobeda u Vigu za Baskijce, Atletiko u 89. minutu ostao bez "celog plena" u Valensiji

• 1

Fudbaleri Reala iz Sosijedada ne nameravaju da stanu ove sezone, pošto su u 11. kolu Primere upisali svoj sedmi ovosezonski trijumf!

Trijumf dovoljan za prvo mesto i tri boda više u odnosu na madridski Real koji, doduše, ima meč manje.

Sosijedad je u četvrtak veče bio bolji od Selte u Vigu rezultatom 2:0, i to zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu.

Isak je u 55. načeo domaćina, a pobedu je potvrdio Elustondo 10 minuta pre kraja.

Zanimljivo, Selta je samo tri minuta pre tog drugog gola Sosijedada zatresla mrežu, ali je pogodak Mendeza poništen zbog ofsajda. VAR je radio i kod gola Isaka, sumnjalo se da je Šveđanin bio u nedozvoljenoj poziciji, da bi tehnologija potvrdila vođstvo tima iz Galicije.

Sosijedad sada ima 24 boda, Real i Sevilja su na 21 iz 10 mečeva, dok isto toliko ima i Betis sa 11 odigranih utakmica.

U poslednjoj utakmici ove runde, u Valensiji, Atletiko Madrid je tražio pobedu i proboj u grupu timova koji dele drugo mesto na tabeli - i nije je našao. Simeoneov tim je odigrao 2:2 protiv domaćeg Levantea te je tako ostao na 19 bodova i moraće da se zadovolji šestom pozicijom do narednog kola.

Trenutak koji je izazvao najveću pažnju dogodio se minut pre kraja, pri vođstvu Madriđana od 2:1 (Grizman i Kunja strelci), kada je VAR rešio dilemu koja je nastala posle igranaj rukom defanzivca gostiju pred golom. Lopta ga je zakačila po podlaktici nakon što je do nje prvi stigao napadač "Slepih miševa", pa je konačna olduka bila - kazneni udarac za Levante.