Nemogući uslovi za igru u Lazarevcu: Kolubara prekinula seriju poraza protiv Napretka

Jedini gol na utakmici postigao je Bakić u ranoj fazi utakmice

• 3
Vasilije Bakić, Kolubara

Fudbaleri Kolubare savladali su Napredak u uvodnoj utakmici subotnjeg programa Linglong Superlige Srbije po jako teškom i natopljenom terenu u Lazarevcu. Bilo je pitanje da li će se utakmica uopšte i odigrati, ali se krajnjim naporima osoblja došlo do kakvih-takvih uslova.

Domaći su na kraju slavili minimalnu pobedu rezultatom 1:0, a gol je postignut u 9. minutu. Strelac je bio Vasilije Bakić, koji je posle kornera najbolje reagovao i glavom smestio loptu u ugao gola. Čuvar mreže Napretka bio je nemoćan.

Do kraja utakmice, jasno, nismo videli bajan i kvalitetan fudbal. Kiša je nastavila da pada, pa je iz minuta u minut bilo sve teže za igru. Samo 13 šuteva ukupno videli smo na ovom susretu.

Poraz je "zaustavio" Napredak u evropskom pohodu i sada se nalazi na petom mestu na tabeli. Kolubara je napredovala i posle trijumfa ima 16 bodova na 11. poziciji.