Čelsi po svaku cenu želi PL! "Plavci" očerupali Lisice na gostujućem terenu

Kakva dominacija je viđena...

• 0
FK Čelsi Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Čelsija slavili su protiv Lestera sa 3:0 u prvoj utakmici 12. kola Premijer lige. Ubedljivu pobedu gostima iz Londona doneli su Antonio Ridiger, N'Golo Kante i Kristijan Pulišić.

Očigledno je Tuhel pronašao savršen sklop u redovima Čelsija, pošto njegova ekipa igra stvarno nezaustavljivo i samo je pitanje ko im uopšte može ugroziti osvajanje titule u ovogodišnjem izdanju Premijer lige.

Spoj vrsnih "ving-bekova" i stamene odbrane, uz lažne devetke je ono što nikog ne ostavlja ravnodušnim.

Ishod meča je nagovestio Ben Čilvel već na samom početku kada je pogodio prečku, da bi nedugo zatim isti igrač asistirao Ridigeru za pogodak kod kornera. Nastavila se dominacija Čelsija, potom je N'Golo Kante iskoristio asistenciju drugog beka, Risia Džejmsa i povisio na 2:0.

Drugo poluvreme je donelo doslovno istu raspodelu snaga, da bi konačno Kristijan Pulišić golom u 71. minutu doneo konačnih 3:0. Stvarno, prvak Evrope iz prošle godine igra nestvarno dobro.